Samina - spánek je životní energie

25. 09 2014

Spánek hraje klíčovou roli pro zdravotní stav, dodává energii a ovlivňuje výkonnost pro další den. Výběru matrace, přikrývky a polštáře se proto má věnovat zvýšená pozornost. Společnost Samina vyvinula za posledních 25 let kompletní systém výrobků založený na posledních poznatcích spánkové medicíny a dodržující zásady tzv. bioenergetického spánku.

Na produkty Samina sází v současné době přes 100 000 spokojených zákazníků po celém světě. Veškeré použité materiály jsou přírodní a zpracovávají se ručně. Spánkové systémy Samina, které se hodí prakticky pro každý rám postele, se konstruují s ohledem na optimální regeneraci celého těla. Těžší partie se vnoří do matrace, ale krk a šíje zůstávají aktivně podpírány, takže se udrží přirozené esovité zakřivení páteře. 
 
Samina pojímá spánek komplexně. Vedle ortopedického pohodlí Samina totiž zajišťuje díky speciální podložce s magnety a stříbrnými vlákny také ochranu před elektrosmogem a patogenními zónami. 
 
Majitelem postelového systému firmy SAMINA je i světově uznávaný Prof. PaeDr. Pavel Kolář
 
Pružné dvojité lamelové rošty, které reagují na sebemenší pohyb těla, lze doplnit přídavnými díly umožňujícími nastavení nejpohodlnější polohy. Vysoce elastické matrace z přírodního kaučuku zaručují komfortní spánek. Přikrývky Samina jsou vyrobeny z ovčí vlny, která v zimě hřeje a v létě naopak chladí a navíc absorbuje vlhkost, takže působí i proti roztočům. Model pro čtyři roční období se skládá z lehké letní a objemnější jarní/podzimní části, jejichž spojením se vytvoří nejteplejší zimní varianta. V široké nabídce polštářů se najde tvar pro každou krční páteř. Existuje také polštář uzpůsobený kojícím ženám, který poskytuje ideální oporu při poloze na boku.
 
 
Produkty Samina patří do vyšší cenové hladiny, ale díky jejich prvotřídní kvalitě si k produktům Samina najde jistě cestu také střední třída. Standardní dodací lhůta je pouze několik dní a v případě speciálních požadavků maximálně dva týdny. Samina klade na individuální přístup a bezplatné poradenství.
 
 
První obchod Samina v České republice otevřel 18. listopadu 2010 bývalý profesionální hráč ledního hokeje  Petr Míka se svým otcem. Petr Míka vzpomíná, jak se k produktům Samina dostal: „V roce 2006 jsem měl hokejové angažmá ve Feldkirchu a Samina byla jedna z firem, která sponzorovala a stále ještě sponzoruje zdejší klub. Prostředí Alp a přístup lidi ve Voralbergsku mi učarovaly, že se mi ani nechtělo domů. Příroda, čistota a životní styl byl zcela odlišný než v Praze. Měl jsem možnost hrát a žít i v jiných zemích jako například v USA, Kanadě, Německu, ale nic takového jsem do té doby nezažil.“
 
 
V létě 2010, kdy Petr Míka zvažoval ukončení aktivní kariéry profesionálního hokejisty, se mu naskytla možnost získat výhradní zastoupení firmy Samina pro Českou republiku. „V tu chvíli mi to přišlo jako správně načasovaný osud. Po konzultaci s otcem a s jeho pomocí jsem chtěl lidem v Praze a České republice ukázat, jak lze díky produktům Samina řešit stres, poruchy spánku a bolesti zad. Věříme, že v současné uspěchané době oslovíme širokou klientelu, neboť zdravý spánek je nad zlato,“ vysvětluje.
 
 
Obchod Samina se nachází na adrese: 
Samina Praha, U Průhonu 13a, 170 00 Praha 7 - Holešovice
 
Více informací:
www.samina-praha.cz 
 
Kontakt pro média: 
Petr Míka, tel.: 777 287 330, e-mail: petr.mika@samina.cz 
 
.